Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Opiekunowie wód

 

Nazwa jeziora Pow. [ha] Gmina Koło PZW - opiekun wody
Jeżewo 76,00 Borek Wielkopolski Koło Borek Wlkp.
Niepruszewskie 262,07 Buk / Dopiewo Koło Nr 2 Buk
Brzednia 15,50 Dolsk Koło Nr 5 Dolsk
Dolskie Małe 18,56 Dolsk Koło Nr 5 Dolsk
Dolskie Wielkie 183,04 Dolsk Koło Nr 5 Dolsk
Lubiatówko 32,92 Dolsk Koło Nr 5 Dolsk
Mełpińskie M 12,24 Dolsk Koło Nr 129 Odlewnik Śrem
Mełpińskie W 17,07 Dolsk Koło Nr 129 Odlewnik Śrem
Ostrowieczko 14,04 Dolsk Koło Nr 5 Dolsk
Konarzewskie  2,97 Dopiewo Koło Nr 94 Wierzbak Poznań
Głęboczek 13,70 Gniezno Koło Nr 11 Polania Gniezno
Pyszczynek 12,47 Gniezno Koło Nr 10 Gniezno Kolejarz
Byczek 13,80 Gniezno  Koło Nr 8 Gniezno Miasto
Ławiczno 16,15 Gniezno  Koło Nr 11 Gniezno Polania
Modrze 11,00 Gniezno  Koło Nr 8 Gniezno Miasto
Piotrowskie 55,46 Gniezno  Koło Nr 25 Łabiszynek
Strzyżewskie 55,75 Gniezno  Koło Nr 11 Gniezno Polania
Wierzbiczańskie 175,50 Gniezno  Koło Nr 8 Gniezno Miasto
Winiary 13,56 Gniezno  Koło Nr 8 Gniezno Miasto
Strykowskie 336,96 Granowo/Stęszew Koło Nr 34 Opalenica, Nr 13 Granowo
Radzyny 110,00 Kaźmierz/Szamotuły Koło Nr 149 Kaźmierz, 7 Gałowo, 125 Szamotuły Miasto, 126 Szamotuły Sum
Dębnickie 8,17 Kłecko Koło Nr 154 Łubowo
Staw Zieliniec 3,10 Kołaczkowo Koło Nr 135 Września
Rosnowskie 20,36 Komorniki Koło Nr 153 Komorniki
Górznickie 24,85 Krzemieniewo ZRW Osieczna
Cichowo 192,01 Krzywiń ZRW Osieczna
Zbęchy 113,15 Krzywiń ZRW Osieczna
Żelazno 28,23 Krzywiń Koło PZW Gostyń
Kiełczynek 5,17 Książ Wlkp. Koło Nr 18 Książ Wlkp
Konarskie 6,49 Książ Wlkp. Koło Nr 18 Książ Wlkp
Bochenek 7,90 Kwilcz Koło Nr 38 Pniewy Miasto
Borzykowo 9,26 Kwilcz Koło Nr 20 Kwilcz
Czarne 3,47 Kwilcz Koło Nr 20 Kwilcz
Język Obieżny 9,86 Kwilcz Koło Nr 38 Pniewy Miasto
Lubosz Wielki 94,53 Kwilcz Koło Nr 24 Lwówek
Obieżne 6,22 Kwilcz Koło Nr 38 Pniewy Miasto
Prusim Młyńskie 18,48 Kwilcz Koło Nr 20 Kwilcz
Linie III 3,97 Lwówek Koło Nr 24 Lwówek
Dormowskie Duże 27,40 Międzychód Koło Nr 173 Międzychód Miasto
Dormowskie Małe 3,10 Międzychód Koło Nr 173 Międzychód Miasto
Kuchenne 6,47 Międzychód Koło Nr 173 Międzychód Miasto
Lubiwiec 46,30 Międzychód Koło Nr 173 Międzychód Miasto
Miejskie 39,84 Międzychód Koło Nr 173 Międzychód Miasto
Glinianka Pożegowo 2,40 Mosina Koło Nr 27 Mosina Miasto
Dobre  3,62 Murowana Goślina Koło Nr 101 Poznań Śródmieście
Gackie 31,41 Murowana Goślina Koło Nr 29 Murowana Goślina
Głębocko 3,55 Murowana Goślina Koło Nr 29 Murowana Goślina
Głęboczek 3,41 Murowana Goślina Koło Nr 29 Murowana Goślina
Książe 4,99 Murowana Goślina Koło Nr 29 Murowana Goślina
Przygackie 2,00 Murowana Goślina Koło Nr 29 Murowana Goślina
Skrzynka 1,84 Murowana Goślina Koło Nr 29 Murowana Goślina
Glinianka Gołaszyn 4,92 Oborniki Koło Nr 32 Oborniki
Żwirownia Oborniki 12,00 Oborniki Koło Nr 32 Oborniki
Drzeczkowskie 55,93 Osieczna ZRW Osieczna
Grodzisko 18,31 Osieczna ZRW Osieczna
Łoniewskie 137,89 Osieczna ZRW Osieczna
Omińskie 9,12 Osieczna ZRW Osieczna
Świerczyńskie M. 40,07 Osieczna ZRW Osieczna
Świerczyńskie W. 70,48 Osieczna ZRW Osieczna
Witosławskie 58,80 Osieczna ZRW Osieczna
Wojnowickie 66,83 Osieczna Koło PZW Metalchem Kościan 
Torfianka Klemensowo 4,11 Ostroróg Koło Nr 35 Ostroróg
Wielkie 49,87 Ostroróg Koło Nr 35 Ostroróg
Kikowskie 5,12 Pniewy Koło Nr 126 Szamotuły Sum
Biskupice L i P 4,49 Pobiedziska Koło Nr 40 Pobiedziska
Złotnickie 2,34 Pobiedziska Koło Nr 40 Pobiedziska
Strzeszyńskie  34,90 Poznań Koło Nr 144 Juvenia Poznań
Rusałka 36,70 Poznań Miasto Koło Nr 60 Poznań Jezyce
Staw Marceliński 1,00 Poznań Miasto Koło Nr 62 Poznań Karaś
Staw ul. Leszczyńska w tym:
Staw nad Strumykiem
Staw Murek
Staw Śmierduch
Staw pod Wierzbą
Stawy pod Stodołą
Stawy Parkowe
10,07 Poznań Miasto Koło Nr 111 Poznań Wilda
Staw ul. Mieleszyńska w tym:
Staw Glinki Edy
11,41 Poznań Miasto Koło Nr 111 Poznań Wilda
Staw w Parku nad Wartą 0,64 Poznań Miasto Koło Nr 91 Rataje Poznań
Stawy Junikowo w tym:
Staw Baczkowski
Staw Stara Baba
Staw Karpętaj
Staw Kachlarski
10,70 Poznań Miasto Koło Nr 56 Grunwald w Poznaniu
Boszkowskie 17,20 Przemęt ZRW Osieczna
Małe 30,84 Przemęt ZRW Osieczna
Osłonińsko-Górskie  206,38 Przemęt ZRW Osieczna
Przemęckie 240,40 Przemęt ZRW Osieczna
Zaborowskie 25,26 Przemęt ZRW Osieczna
Wieleńskie 226,05 Przemęt / Wijewo ZRW Osieczna
Brajec 9,04 Rakoniewice Koło Nr 31 Nowy Tomyśl
Gl. Rostarzewo (Rakoniewice) 3,10 Rakoniewice Koło Nr 116 Rakoniewice
Glinianka Cegielsko 5,23 Rakoniewice Koło Nr 116 Rakoniewice
Kuźnickie 77,07 Rakoniewice Koło Nr 31 Nowy Tomyśl
Godziszewskie (Lesionki) 7,91 Sieraków Koło Nr 119 Sieraków
Dzwonowskie 27,09 Skoki Koło Nr 120 Skoki
Sławica-Borowe 3,79 Skoki Koło Nr 120 Skoki
Bochenek 4,80 Stęszew Koło Nr 121 Stęszew
Dębno Błotne 25,07 Stęszew Koło Nr 121 Stęszew
Lipno 10,56 Stęszew Koło Nr 121 Stęszew
Tomickie 67,32 Stęszew Koło Nr 6 Dopiewo
Torfianka w dolinie Cybiny 1,43 Swarzędz Koło Nr 158 Swarzędz Zatorze
Jeziorko (Miejskie) 4,65 Szamotuły Koło Nr 125 Szamotuły Miasto
Jezierzyckie 61,38 Śmigiel ZRW Osieczna
Wonieskie 127,74 Śmigiel ZRW Osieczna
Staw Niesłabin 0,89 Śrem Koło Nr 127 Śrem Miasto
Staw ul. Kilińskiego 2,29 Śrem Koło Nr 128 Śrem Fala
Staw w Parku Miejskim 1,10 Śrem Koło Nr 127 Śrem Miasto
Śrem A Gaj 33,00 Śrem Koło Nr 127 Śrem Miasto
Środa 42,00 Środa Wlkp. Koło Nr 130 Środa Wlkp.
Żwirownia Batorowo 6,91 Tarnowo Podgórne Koło Nr 59 Poznań Rzemieślnik
Stawy Augustowo 5,00 Wielichowo Koło Nr 14 Grodzisk Wlkp.
Białe-Miałkie 83,70 Wijewo ZRW Osieczna
Breńskie 38,10 Wijewo ZRW Osieczna
Brzeźno 41,57 Wijewo ZRW Osieczna
Linciusz 32,50 Wijewo ZRW Osieczna
Maszynek 6,15 Wijewo ZRW Osieczna
Dominickie 377,23 Włoszakowice ZRW Osieczna
Krzywce 13,00 Włoszakowice ZRW Osieczna
Wielkie 75,10 Włoszakowice ZRW Osieczna
Zapowiednik 30,55 Włoszakowice ZRW Osieczna
Chojeńskie 43,50 Wronki Koło Nr 125 Szamotuły Miasto
Głuchowiec 12,50 Wronki Koło Nr 125 Szamotuły Miasto
Pakawskie 31,50 Wronki Okręg Nadnotecki
Radziszewskie 45,10 Wronki Koło Nr 125 Szamotuły Miasto
Samołęskie 30,37 Wronki Okręg Nadnotecki
Lipówka 28,00 Września Koło Nr 135 Września
Staw ul. Opieszyn 0,42 Września Koło Nr 135 Września
Staw ul. Witkowska  1,22 Września Koło Nr 135 Września




RZEKI
Nazwa obwodu Pow. [ha] Skrócony opis obwodu Koło PZW - opiekun wody
Drawa nr 3 49,50 Od mostu na drodze gminnej Budów - Głęboczek do 200 m powyżej miejsca wpływu rzeki do Jeziora Lubie
Drawa nr 5 54,20 Od osi podłużnej mostu na drodze gminnej Sienica - Karwice do jez. Wlk. Dębno i od jez. Zły Łęg do mostu w m. Prostynia na drodze krajowej Recz - Kalisz Pomorski wraz z kanałem Prostynia od 200m poniżej wypływu z  j.Prostynia do ujscia do rz. Drawy
Drawa nr 7 24,42 Od mostu w m. Prostynia na drodze krajowej Recz - Kalisz Pomorski do mostku w rejonie wpływu do j.Grażyna
Warta nr 6 399,00 od rz. Prosna do mostu w Rogalinku wraz z dopływami: rz. Moskawa i inne
Warta nr 7 298,00 od mostu w Rogalinku do rz. Wełny wraz z dopływami: rzekami Cybina, Główna, Trojanka, Kopla, Głuszynka i inne
Warta nr 8 170,00 od rz. Wełny do m. Nowy Kraków wraz z dopływami: rzekami Samica, Sama i Struga Stobnicka i inne
Warta nr 10 93,00 do m. Chojno-Młyn do m. Nowy Zatom wraz z dopływami
Wełna nr 9 15,00 od młyna w m. Jaracz do rz. Warty wraz z dopływami: rz. Flintą i inne
Orla nr 1 94,00 od źródła do ujscia do rz. Barycz Koło PZW Orlinek w Pakosławiu 
Kanał Mosiński Nr 1 52,07 w skład obwodu wchodzą kanały: Obry i Kosciański oraz rz. Pogona Koło PZW Gostyń - k. Obry
Koło PZW Borek Wlkp - rz. Pogona, k. Obry, k. Kościański
Kanał Mosiński Nr 2 27,43 w skład obwodu wchodza kanały: Prut i Mosiński oraz rz. Mogilnica
Kanał Miastko 1,23 Wijewo
Struga Kaszczorska 1,75 Przemęt
Kanał Przemęcki 0,28 Przemęt
Kanał Brenno-Ostrów  0,53 Wijewo
Kanał Wonieść 1,28 Kościan, Śmigiel
Kanał Boszkowski 1,06 Włoszakowice, Przemęt








Koła PZW Opiekunowie odcinków rzek
Nazwa zbiornika Koło PZW - opiekun wody
Rzeka Warta Nr 6
Prawa strona rzeki Warty


Od km 347 do mostu kolejowego na trasie Chocicza -Środa Wlkp. Koło Nr 36 Orzechowo
Od mostu kolejowego na trasie Chocicza-Środa Wlkp. do km rzeki Warty 297 w miejscowości Mechlin Koło Nr 136 Zaniemyśl
Od km rzeki Warty 297 w miejscowości Mechlin, do km rzeki Warty 280 w miejscowości Czmoniec, obręb ochronny tzw. „Ustalka" Koło Nr 127 Śrem Miasto (Koło wiodące)
Od km rzeki Warty 280 w miejscowości Czmoniec, obręb ochronny tzw. Święconka"; „Trzykonne Młyny" do mostu drogowego Mosina-Kórnik w miejscowości Rogalinek Koło Nr 117 Rogalin
Lewa strona rzeki Warty
Od ujścia rzeki Prosny w km 348 do mostu kolejowego na trasie Chocicza-Środa Wlkp. Koło Nr 30 Nowe Miasto
Od mostu kolejowego na trasie Chocicza-Środa Wlkp. do km rzeki 296 tj. obrębu ochronnego „Stara Warta w Łęgu" na terenie wsi Łęg Koło Nr 18 Książ Wlkp.
Od 296 km rzeki tj. obrębu ochronnego Stara Warta w Łęgu, obręb ochronny Łęg do 290 km rzeki w miejscowości Psarskie Koło Nr 129 Śrem Odlewnik
Od 290 km rzeki w miejscowości Psarskie do 286 km rzeki w miejscowości Jaszkowo Koło Nr 26 Manieczki
Od 286 km rzeki w miejscowości Jaszkowo, obręb ochronny w Krajkowie tzw. „Tuchoń" do 273 km rzeki w miejscowości Krajkowo Koło Nr 137 Brodnica
Od km 273 do mostu drogowego Mosina-Kórnik w miejscowości Rogalinek, Kanał Mosiński - do mostu na drodze w Bolesławcu Koło Nr 27 Mosina Miasto
Rzeka Warta Nr 7
Prawa strona rzeki Warty
Od mostu drogowego Mosina-Kórnik w miejscowości Rogalinek do km rzeki 255 /stara przeprawa promu poniżej Wiórka/ Koło Nr 134 Wiórek
Od km rzeki 255 /stara przeprawa promu poniżej m.Wiórka/  do mostu drogowego w trasie Hetmańskiej w km rzeki 246 Koło Nr 97 Starołęka Poznań
Od mostu drogowego w trasie Hetmańskiej w km 246 do mostu drogowego Św. Rocha     w Poznaniu w km rzeki 243,6 Koło Nr 91 Rataje Poznań (Koło wiodące)
Od mostu drogowego Św. Rocha w km rzeki 243,6 do km rzeki 234 Koło Nr 100 Śródka Poznań
Od km rzeki 234 do mostu drogowego na rzece Warcie Biedrusko-Bolechowo w km 224,8 Koło Nr 37 Owińska
Od mostu drogowego na rz. Warcie Biedrusko-Bolechowo w  km 224,8 do km 214 w  m. Szymankowo  Koło Nr 142 przy SM Zielone Wzgórza
Od km 214 w m. Szymankowo do mostu kolejowego w m. Oborniki na trasie Poznań-Piła Koło Nr 32 Oborniki
Lewa strona rzeki Warty
Od mostu drogowego Mosina-Kórnik w m. Rogalinem do km rzeki około 255 /stara przeprawa promu poniżej Wiórka/ Koło Nr 41 Puszczykowo
Od km rzeki około 255 /stara przeprawa promowa poniżej Wiórka/ Starorzecze tzw. Jezioro Kocie Doły do mostu drogowego w trasie Hetmańskiej w km rzeki 246 Koło Nr 21 Luboń Lubonianka
Od mostu drogowego w trasie Hetmańskiej w  km 246 do mostu drogowego Św. Rocha w Poznaniu tj. w km. 243,6 Koło Nr 111 Wilda Poznań
Od mostu drogowego Św. Rocha w Poznaniu w km 243,6 do mostu drogowego „Lecha" łączącego ulicę Lechicką z Bałtycką w km 239,6 rzeki Warty Koło Nr 101 Śródmieście Poznań
Od mostu drogowego „Lecha" łączącego ulicę Lechicką z Bałtycką w km 239,6 rzeki Warty do km rzeki 229 /starorzecze - droga z  m. Radojewo/ Koło Nr 77 Naramowice Poznań
Od km 229 /starorzecze - droga z  m. Radojewo/ do km 209 w m. Gołaszyn Koło Nr 1 Delfin Biedrusko
Od km 209 w  m. Gołaszyn do mostu kolejowego w  m. Oborniki na trasie Poznań-Piła Koło Nr 32 Oborniki
Rzeka Cybina   wchodząca w skład obwodu rybackiego nr 7 rz. Warta na odcinku od jeziora Swarzędz do jeziora Uzarzewo          Koło Nr 158 Swarzędz-Zatorze
Rzeka Warta Nr 8
Prawa strona rzeki Warty
Od mostu kolejowego w m. Oborniki na trasie Poznań-Piła do km rzeki 194 w m. Kiszewo Koło Nr 32 Oborniki (Koło wiodące)
Od km rzeki 194 w m. Kiszewo do prawobrzeżnego dopływu rzeki Warty o nazwie Smolnica w  km 174,6 (Granica z Okręgiem Nadnoteckim) Koło Nr 33 Obrzycko
Lewa strona rzeki Warty
Od mostu kolejowego w  m. Oborniki na trasie Poznań-Piła do km rzeki 199 na wysokości  m. Bąblin  (Leśniczówka Niemieczkowo)  Koło Nr 32 Oborniki
Od km rzeki 199 na wysokości m. Bąblin  (Leśniczówka Niemieczkowo)  do mostu kolejowego w  Stobnicy w  km 188,4  Koło Nr 125 Szamotuły Miasto
Od mostu kolejowego w  Stobnicy w  km 188,4 do ujścia Smolnicy /przeciwległy brzeg/ w  km 174,6 (Granica z Okręgiem Nadnoteckim) Koło Nr 33 Obrzycko
Rzeka Warta Nr 10
Prawa strona rzeki Warty
Od granicy z Okręgiem Nadnoteckim w km 152,5 do ujścia strugi z jeziora Barlin, w  km rzeki 135,6 w  m. Zatom Nowy. Koło Nr 119 Sieraków
Lewa strona rzeki Warty
Od granicy z Okręgiem Nadnoteckim w  km rzeki około 152,5 do ujścia z jeziora Barlin /przeciwległy brzeg/ w km rzeki około 135,6 w m. Zatom Stary Koło Nr 119 Sieraków
Rzeka Wełna Nr 9
Od ujścia rzeki Wełny do jazu w m. Jaracz Młyn Koło Nr 32 Oborniki
Kanał Mosiński Nr 2
Od granicy obwodu rybackiego Kanał Mosiński Nr 2  tj. miejsca połączenia Kanału Prut I z Kanałem Mosińskim do jazu piętrzącego (elektrowni) w Borkowicach na Kanale Mosińskim  Koło Nr 4 „Olszynka" Czempiń

 

stan zaktualizowany na dzień 21.11.2012r.