Porozumienia

POROZUMIENIA ZAWARTE PRZEZ OKRĘG PZW W POZNANIU NA ROK 2017

wg stanu na dzień 07 lutego 2017 r.

Porozumienia w opcji tzw. zerowej
Zawarto obustronne porozumienie na honorowanie składek wniesionych w macierzystych okręgach z następującymi Okręgami PZW:

1. Okręg PZW w Legnicy

2. Okręg PZW w Wałbrzychu

Zezwolenia wydają biura umawiających się okręgów. Wędkarze pobierają zezwolenia w macierzystym Biurze Okręgu. Uwaga: Porozumienie dla wędkarzy Legnickich i Wałbrzyskich nie obejmuje wędkowania na obwodzie rybackim rzeki Wary nr 6 oraz na zb. Jaraczewo.

Porozumienia w opcji tzw. 50/50

Zawarto obustronne porozumienie uprawniające do 50% ulgi przy wnoszeniu składki członkowskiej okręgowej uprawniającej do uzyskania zezwolenia na amatorski połów ryb z następującymi Okręgami PZW:

1. Okręg PZW w Zielonej Górze

Porozumienie z Okręgiem Zielonogórskim obejmuje również ulgę w wysokości 50% przy wykupie zezwolenia na amatorski połów ryb dla osób biorących udział w zawodach wędkarskich.

Zezwolenia sprzedają Biura i Koła umawiających się okręgów. Wędkarze "poznańscy" wnoszą składkę 77,00 zł w Kołach lub Biurze Okręgu Zielona Góra, a wędkarze "zielonogórscy" wnoszą składkę 75,00 zł w Kołach lub w Biurach Okręgu Poznańskiego. Analogicznie składka na zawody wynosi 15,00 zł (na zawody na wodach zielonogórskich) i 10,00 zł (na zawody na wodach poznańskich).

2. Okręg PZW w Sieradzu

Zezwolenia sprzedają Biura i Koła umawiających się okręgów. Wędkarze "poznańscy" wnoszą składkę 53,00 zł w Kołach lub Biurze Okręgu Sieradz, a wędkarze "sieradzcy" wnoszą składkę 75,00 zł w Kołach lub w Biurach Okręgu Poznańskiego.

Porozumienia częściowe w opcji tzw. zerowej

Zawarto porozumienie na honorowanie składek wniesionych w macierzystym okręgu uprawniające do wędkowania na części wód umawiających się okręgów:

1. Porozumienie z Okręgiem Nadnoteckim PZW w Pile.

Wędkarze Okręgu Poznańskiego nabywają prawo do wędkowania na rzece Warcie obwód rybacki nr 9, na rzece Noteć obwód rybacki nr 9, na rzece Wełnie obwody rybackie nr 6 i 8 oraz na jeziorze Pakawskim w gm. Wronki. Wędkarze Okręgu Nadnoteckiego nabywają prawo do wędkowania na rzece Warcie na obwodach rybackich nr 7, 8 i 10, na rzece Wełnie obwód rybacki nr 9 oraz na jeziorze Chojeńskim w gm. Wronki.  Zezwolenia wydają biura umawiających się okręgów. Wędkarze "poznańscy" pobierają zezwolenia w swoich Kołach, wędkarze "nadnoteccy" w swoich Kołach wędkarskich.

2. Porozumienie z Okręgiem Wrocławskim - limitowane 300 szt - wstrzymane do realizacji do 1 lutego!

Wędkarze Okręgu Poznańskiego nabywają prawo do wędkowania na obwodzie rybackim rzeki Barycz Nr 3. Wędkarze Okręgu Wrocławskiego nabywają prawo do wędkowania na obwodzie rybackim rzeki Orli Nr 1. Zezwolenia wydają biura umawiających się okręgów. Wędkarze "poznańscy" pobierają zezwolenia w swoich Kołach, wędkarze "wrocławscy" w swoich Kołach wędkarskich. Ilość zezwoleń jest limitowana!

3. Porozumienie z Okręgiem PZW w Koszalinie -limitowane 200 szt

Zezwolenia wydają biura umawiających się okręgów. Wędkarze pobierają zezwolenia w macierzystym Biurze Okręgu. Ilość zezwoleń jest limitowana!

Porozumienia jednostronne dla Członków Okręgu PZW w Poznaniu

Zawarto porozumienia jednostronne uprawniające wyłącznie Członków Okręgu Poznańskiego do uzyskania zezwolenia bez dopłat do wędkowania na wybranych wodach następujących podmiotów:

1. Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp.

Na części rzeki Warty stanowiącej obwód rybacki nr 11 od granicy z obwodem rybackim nr 10 do granicy województwa wielkopolskiego. Na wskazanym odcinku rzeki obowiązuje wędkarzy prowadzenie rejestru amatorskiego połowu ryb. Wędkarze "poznańscy" pobierają zezwolenie w swoich Kole oraz na jez. Długie w m. Międzychód.

2. Gospodarstwo Rybackie Sieraków.

Członkom okręgu Poznańskiego udostępnia się do wędkowania z brzegu jeziora - jez. Bielskie - jez. Lichwin - jez. Kludno - jez. Belisz - jez. Kolno - jez. Bucharzewo - jez. Sołeckie I - jez. Putnik - jez. Barlin - jez. Śremskie - jez. Ławica - jez. Strzyżmin - jez. Chalinek - jez. Radgoszcz - jez. Kłosowskie. Udostępnia się do wędkowania z łodzi w okresie od 1 maja do 30 listopada jeziora - Kolno - Ławica - Strzyżmin - Sołeckie I - Radgoszcz - Belisz. Członkowie Okręgu Poznańskiego mają również prawo nabyć uzupełniające zezwolenie do wędkowania z łodzi na jeziorze Bielsko w kwocie 20,00zł/ dzień lub 150,00 zł/sezon. Wędkarze "poznańscy" pobierają zezwolenie w swoim Kole.