Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Nowe stawki za wędkowanie w Bałtyku

Aktualności | 2015-03-05 | Publikujący: Okręg PZW w Koszalinie

Od 04 marca 2015 roku obowiązują nowe stawki za wędkowanie na wodach morskich w polskiej strefie Bałtyku.

Podwyżka jest bardzo duża i zapewne wielu miłośników tej formy wędkarstwa zrezygnuje z jej opłacania. Po opublikowaniu Ustawy w której określono stawki za roczne wędkowanie na poziomie 1/20 średniej miesięcznej płacy w kraju, w środowisku wędkarzy zawrzało. Wiele osób, szukając winnych wskazywało Polski Związek Wędkarski, któremu miało zależeć na tak drastycznym wzroście opłat.

Zarząd Główny dementuje te oskarżenia, a na dowód publikuje treść korespondencji otrzymanej z Departamentu Rybołówstwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którą zamieszczamy w załączniku.

Niestety ze strony internetowej Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Słupsku wynika także, że poza brakiem zniżek dla młodzieży oraz emerytów i rencistów, nowe prawo „uderzy po kieszeni” także organizatorów zawodów morskich. Koszt zezwolenia z 15 zł wzrósł do 500!

W załączniku zamieściliśmy nowe stawki, które są na tablicy ogłoszeń w Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego w Kołobrzegu.

Można to sprawdzić także pod adresem: http://oirmslupsk.mojbip.pl/?pid=64

 

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • bladawiec Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  bladawiec

  Nierząd Główny reprezentuje rybaków swych na mazurskich jeziorach i w ich imieniu zabiega o odpowiednie zapisy w aktach prawnych by mogły tam dalej buszować rybackie spółdzielnie. Dla mnie to oni reprezentują już tylko te interesy na pewno nie wędkarzy. To jest i śmieszne i żałosne i przykre, że tak jak to ująłeś "przedstawiciele PZW" są za stawianiem siat i odłowami gospodarczymi.

 • andrzejkoszalin Data dodania: 5 lat temu Oceń: 6 + / -

  Zgadzam się z przedmówcą. Dołączone pismo świadczy tylko, że ZG PZW "oficjalnie" nie wystąpił do Departamentu Rybołówstwa o podwyższenie podmiotowych opłat co nie znaczy że nie zabiegał o ich podwyższenie. Nasuwa się pytanie: co zrobił ZG PZW by nie podwyższono opłat?
  Przykro jest gdy przedstawiciele PZW (wybrani przez wędkarzy) tak reprezentują i dbają o dobro (raczej nie dobro) wędkarzy. :(

 • Makara Jerzy Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  jerzymakara

  Zaznaczam że rozporzadzenie z dnia 19 lutego nosi miano PROKEKTU.

 • Makara Jerzy Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  jerzymakara

  Jak zatem tłumaczyc ukazanie się RosporzadzeniaMinisterstwa Rolnictwa i Rozwiju Wsi z dnia 19 lutego 2015 roku, gdzie m.innymi jest taki oto tekst:
  § 15. Wysokość opłaty, o której mowa w art. 95 ust. 1 pkt 2, wynosi:
  1) 30 zł - w przypadku tygodniowego okresu połowów;
  2) 60 zł - w przypadku miesięcznego okresu połowów;
  3) 110 zł - w przypadku 12-miesięcznego okresu połowów;
  4) 65 zł - w przypadku 12-miesięcznego okresu połowów dla emerytów, rencistów oraz młodzieży szkolnej w wieku do 24 lat
  Ponadto stawki za organizację zawodów -10 zł od zawodnika , do 15 lub 20 0sób(nie jestem pewny podanej licxzby)
  oraz 500 zł powyżej 50 zawodników. Jednocześnie jest taki zapis:
  Możliwe jest wyłączenie po nowelizacji art. 134 ust. 2, cz. III pkt. b ustawy z dnia 19 grudnia 2014. Chodzi w tym przypadku o pobieranie wysokich stawek (haraczu) za organizację zawodów. Byłoby to ludzkie podejście Ministerstwa, bo skoro płacimy tak wysokie stawki dla osób fozycznmych, to jeszcze zedrą skóre z organizatorów zawodów.
  Warto by ZG przedstawił pismo dot. co zrobił by ulżyć wedkarzom a nie tylko usprawiedliwiał sie ustami pracownika ministerstwa , że nie żądał wysokich stawek. To tak jakby nic nie robił. Trochę wstyd.