Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Zanieczyszczenie rzeki Warty !

Aktualności | 2015-10-25 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

zanieczyszczenie środowiska

Informujemy, że w sobotę 24 października około godz. 11:00 doszło do wycieku nieznanej substancji do rzeki Warty na wysokości mostu Lecha w Poznaniu. Po interwencji wędkarzy jak i strażników Społecznej Straży Rybackiej powiadomione zostały odpowiednie służby tj. Policja, Straż Pożarna i Inspektorat Ochrony Środowiska. Służby te zlokalizowały źródło przedostawania się zanieczyszczenia do rzeki i podjęły stosowne działania. Niestety ilość zanieczyszczenia jaka dostała się do rzeki Warty wywoałała masowe śnięcie ryb.

 

Ze względu na brak informacji odnośnie rodzaju substancji jaka dostała się do wody i jej wpływu na zdrowie człowieka przestrzegamy przed możliwymi niebezpiecznymi skutkami spożywania zatrutych ryb.

 

Zwracamy się do Kół wędkarskich - opiekunów rzeki Wartry na odcinku od Poznania w dół rzeki o podjęcie wspólnie z Biurem ZO PZW w Poznaniu akcji usuwania skutków zanieczyszczenia tj. śniętych ryb.

 

Jednostki SSR jak i Koła, które już rozpoczęły stosowne działania, proszone są o monitorowanie sytuacji oraz o zebranie dokumentacji fotograficznej jak i przekazanie stosownych protokołów śnięć.

 

Zebrane ryby zostaną przekazane do utylizacji. Procedurę przekazania ryb do zakłądu utylizacyjnego proszę o uzgodnienie z Biurem ZO PZW w Poznaniu.

 

W związku z informacjami, jakoby wśród gatunków śniętych ryb były ryby prawnie chronione takie jak jesiotr prosimy o potwierdzenie tych informacji i dostarczenie identyfikatorów ryb jeżeli były to sztuki znakowane.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (10)

 • Konieczny Michał Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Sprawca wykryty ale nie przyznający się do winy. Ciekawe jakiego doczekamy rozstrzygnięcia.

 • the_jerry Data dodania: 5 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Stawarz Marek Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  dziudziu

  Czyli jak zwykle w naszym grajdole, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze!!!! Ciekawe dlaczego Unia nie pluje się w związku z takimi działaniami pewno z mała skala a gdzie nasi wielcy ekolodzy ? pewno nie widzą problemu. W Rzeszowie nie pozwolili wyczyścić zamulonego totalnie zalewy który niedługo zarośnie cały bo rośnie roślinka prawnie chroniona a tutaj umierają gatunki chronione i nie ma widzą problemu MASAKRA wrrrr

 • maciej_bernat Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  maciej_bernat

  Coś ( dziwnie ) cicho o tym ekologicznym przestępstwie. Może niektórzy nie mają JAJ i boja się mówić i robić w tej sprawie cokolwiek ??

 • Sitarz Oktawian Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  oktaw

  W dalszym ciągu czekamy na oświadczenie o skażeniu. Jakimi związkami chemicznymi rzeka została skażona i jaki jest ich wpływ na zdrowie człowieka. Rura, która doprowadzila groźne substancje do rzeki jest na poziomie zbiorniów betonowych cementowni. Pytam dlaczego jeszcze dzisiaj, w XXI wieku takie "rury" istnieją? A jest ich za mostem kilka. Przecież to nic trudnego dla wyspecjalizowanyc służb wskazać właściciela takiego ujścia. Winnych powinno się surowo ukarać aby na przyszłość nie chciało sie im zatruwać naszej rzeki, również dla przykładu innym trucicielom-przyszłym.

 • the_jerry Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  A co PZW w tej sprawie robi ? W końcu są przedstawicielami całego naszego grona wędkarskiego i reprezentują nasz wspólny interes tak więc inicjatywa wyjaśnienia sprawy powinna wyjść ze strony PZW okręg Poznański ? Czy ktoś z zarządu może się na ten temat wypowiedzieć jakie kie kroki są podjęte w/w temacie . Też sobie zadaje to pytanie czy sprawa zostanie zamieciona pod dywan czy może zostanie załatwiona w należyty sposób .

 • Krzysztof Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  kristhoph

  Jeśli faktycznie do zdarzenia doszło na wysokości mostu Lecha to 2 minuty na google earth i można wiele wywnioskować...... tak silne i szybkie działanie może mieć kwas. Jest gdzie szukać winnych tragedii, oczywiście ucichło i tak już zostanie..... nic się nie zmieni w tym kraju...

 • the_jerry Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

  Uważam że powinniśmy naciskać na lokalne władze żeby się do śledztwa przyłożyli , w pobliżu jest wiele zakładów większych i mniejszych za zgodą władz one działają muszą spełnić odpowiednie warunki żeby mogły prosperować między innymi związane z usuwaniem nieczystości oraz innych zanieczyszczeń . Po ustaleniu co za świństwo spowodowało taką tragedię wydaje mi się że nie powinno być problemu żeby dotrzeć do winowajcy.

 • Konieczny Michał Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

  Wydaje mi się że ustalenie winnego będzie trudne. Ale mam nadzieje że poniesie bardzo wysoką kare. Chciałbym żeby wędkarze zostali poinformowani o końcowym rozstrzygnięciu sprawy. Pozdrawiam

 • the_jerry Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

  Czy wiemy kto jest winny , czy będzie ukarany , kto poniesie koszty ponownego zarybienia wart w tym miejscu ?