Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Szkółka Wędkarska przy Kole PZW Osieczna

Aktualności | 2015-10-29 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

Szkółka Wędkarska

Po wakacyjnej przerwie swoje działanie wznowiła Szkółka Wędkarska działająca przy Kole PZW Nr 179 Osieczna przy Okręgu PZW w Poznaniu. W trakcie pierwszego plenerowego spotkania uczestnicy szkółki pod okiem instruktora na boisku szkolnym trenowali wędkarstwo rzutowe oraz celność piłeczkami tenisowymi. Z celnością bywało różnie. Jak mówi przysłowie: trening czyni mistrza, więc mamy nadzieję, że w przyszłości poprawimy wyniki.

 

Drugie poniedziałkowe zajęcia szkółki wędkarskiej odbyły się nad Jeziorem Łoniewskim. Zajęcia te poprowadził kolega Tomasz Franek - wędkarz osiągający bardzo dobre wyniki w Wielkopolskiej Lidze Wędkarskiej, pełniący w naszym Kole funkcję Wiceprezesa ds. sportu. Kolega Tomasz zaprezentował uczestnikom szkółki profesjonalny sprzęt, jakiego używa się w trakcie zawodów wędkarskich. Szczególną uwagę zwrócił na to, że zawodnik powinien mieć w swoim sprzęcie ład i porządek, aby w trakcie zawodów nie tracić czasu. Trzeba zaznaczyć, że taki porządek przydaje się także w trakcie amatorskiego wędkowania. Następnie zaprezentował nam jak prawidłowo sporządza się zanętę wędkarską. Zaskoczyło nas ile różnych naczyń jest potrzebne do prawidłowego wykonania takiej zanęty. Omówił sposoby przygotowania zanęty z różnych dodatków, jakie należy użyć w zależności, jakie ryby chcemy łowić. Zwrócił też uwagę, jak ważne jest ustalenie głębokości wody, w której chcemy łowić i jak prawidłowo to wykonać. Każdy z uczestników mógł oddać kilka rzutów kulami zanętowymi do wody, wabiąc ryby w okolicę zarzuconego zestawu. Następnie kolega Tomasz zaprezentował profesjonalne stanowisko wędkarskie na które składa się z bardzo wiele elementów ułatwiających wędkarzowi łowienie ryb. Między innymi zaprezentował kosz wędkarski, z którego młodzież samodzielnie i z sukcesami łowiła ryby.

 

Ze względu na niski poziom wody w jeziorze ściągnięcie w zanęcona miejsce, w tak krótkim czasie, większych ryb okazało się bardzo trudne i łowiliśmy tylko drobne ryby. W trakcie pokazu używaliśmy zanęt i dodatków firmy SARS. Firma ta swoje produkty przekazała na rzecz naszej szkółki nieodpłatnie. Zarząd Koła PZW Osieczna Okręg w Poznaniu składa serdeczne podziękowania właścicielom firmy SARS za tak hojny dar. Podziękowania składamy też koledze Tomaszowi za udostępnienie swojego sprzętu i poprowadzenie w naszej szkółce tak ciekawych zajęć.

 

Z poważaniem

Tomasz Franek

Koło PZW Nr 179 Osieczna

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.