Przepisy PZW

Zasady postępowania z kartotekami Członków Związku, którym wygasło członkostwo w Związku

Przepisy PZW | 2015-12-22 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

logo Okręgu

W związku z faktem, że zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych, Koło nie powinno przechowywać danych osób, które nie są już członkami Związku, zwobowiązuje sie Koła do przeprowadzenia niszczenia kartotek członków Związku, którym wygasło członkostwo.

Niszczenie należy przeprowadzić w taki sposób, aby dane w nich zawarte nie trafiły w niepowołane ręce i zostały zniszczone w sposób uniemożliwiający ich odtworzenie. Z niszczenia należy sporządzić protokół opisujący m.in. sposób jego przeprowadzenia. Podczas niszczenia kartotek w niszczarkach mechanicznych należy zadbac by było to zgodne z normą DIN 66399 na poziomie co najmniej 3. Dokumentację można również spalić lub przekazać profesjonalnej firmie zajmującej sie niszczeniem dokumentów.

Uwaga. Członkostwo w Związku wygasa przy nie opłaceniu składek do 30 kwietnia. W związku z tym, Koło ma obowiązek po tym terminie niezwłocznie przerowadzić niszczenie kartotek czlonków Związku, którzy nie przedłużyli członkostwa.