Pasja połączona z misją

Aktualności | 2016-02-12 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Targi Czterech Pasji już od piątku na MTP! W czwartek 11 lutego dziennikarze mogli zobaczyć jak wygląda gigantyczne akwarium przygotowane w tym roku przez Rybomanię. – Te targi to strzał w dziesiątkę – mówił Jerzy Musiał, Prezes Polskiego Związku Wędkarskiego, Okręg w Poznaniu.

Rybomania w tym roku odbędzie się na 20 tys. m2, a w dwóch pawilonach wystawi się 220 firm. Targi to nie tylko możliwość zakupu i zapoznania się z akcesoriami do łowienia ryb, to również bogaty program wydarzeń i spotkań.  – A także misja – dopowiada Piotr Kamiński, dyrektor targów, który do udziału w imprezie zaprosił Fundację „Ratuj Ryby”. Organizacja zajmuje się edukacją ekologiczną i czynnie uczestniczy w ratowaniu rzeki Warta, dotkniętej przez katastrofę ekologiczną. – W tym roku planowane są dwa zarybienia, wiosną  i jesienią. Na targach cały zysk ze sprzedaży naszych gadżetów zostanie przekazany właśnie na ten cel – mówi Sebastian Staśkiewicz, przedstawiciel Fundacji.

Jedną z atrakcji targów będzie ogromne akwarium o pojemności 23 000 litrów. Ten olbrzymi zbiornik gościł po raz pierwszy na RYBOMANII w Poznaniu dwa lata temu i okazał się wówczas prawdziwym hitem. W tym roku ponownie został sprowadzony z Portugali i wraz z pływającymi w nim okazami ryb z polskich wód stanie się sceną główną dla pokazów technik wędkarskich i prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie przynęt. W roli głównej wystąpią utytułowani wędkarze z Polski i zagranicy. W czwartek akwarium oglądały dzieci z poznańskich przedszkoli, od piątku będzie już do dyspozycji wszystkich rybomaniaków.

źr. rybomania.com.p / GK

PZW i Rybomania 2016 - Zapraszamy!

Aktualności | 2016-02-10 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

W hali wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich, w piątek 12 lutego, rozpoczną się Targi Wędkarskie Rybomania 2016. Jest to dzień zamknięty dla publiczności. Po południu odbędzie się debata PZW pt. „Trolling na wodach śródlądowych w Polsce”, zorganizowana przez Polski Związek Wędkarski oraz „Wiadomości Wędkarskie”. W weekend 13 i 14 lutego br. hala wystawiennicza zostanie udostępniona zwiedzającym, którzy na stoiskach sklepowych będą mogli zapoznać się z nowościami oraz kupić sprzęt, zanęty i akcesoria ...... więcej