Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Wyjaśnienie ws. zwalniania z opłaty za egzamin na kartę wędkarską

Aktualności | 2019-01-17 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

Okręg PZW w Poznaniu wyjaśnia, że Komisje Egzaminacyjne na kartę wędkarska przy Kołach PZW wydają zaświadczenia o zdanym egzaminie po przeprowadzeniu stosownego egzaminu.

 

Uchwałą Nr 78/18 Zarządu Okręgu PZW Okręg w Poznaniu z dnia 27 września 2018 r. w sprawie wysokości składek i opłat na ochronę i zagospodarowanie wód na rok 2019, ustalił koszt egzaminu wynoszący 30 zł brutto.

 

Jednakże, zgodnie z §10 Regulaminu prowadzenia postępowania egzaminacyjnego na kartę wędkarską przez komisje egzaminacyjne działające przy Kołach i Okręgu PZW w Poznaniu zatwierdzony Uchwałą Nr 77/18 Prezydium Zarządu Okręgu PZW Okręg w Poznaniu z dnia 21 czerwca 2018 r. koło może uchwałą walnego zgromadzenia członków koła odstąpić od pobierania opłaty za przeprowadzenie egzaminu na kartę wędkarską.

 

Podstawą prawną do podjęcia decyzji o odstąpieniu od pobrania opłaty za egzamin jest Art. 7 ust. 7a Ustawy o rybactwie śródlądowym z dnia 18.04.1985 r. z późn. zm. który mówi, że „za przeprowadzenie egzaminu organizacja społeczna może pobrać opłatę w celu pokrycia kosztów jego przeprowadzenia."

 

Jednocześnie wskazujemy, że uchwała walnego zgromadzenia członków koła określająca brak kosztów przeprowadzania egzaminów na kartę wędkarską dotyczyć musi wszystkich egzaminów na kartę wędkarską przeprowadzanych w danym okresie. Nie może ona dotyczyć wyłącznie wybranych grup wędkarzy.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.