Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Informacja o rozpoczęciu inwestycji dofinansowanej z funduszy Unii Europejskiej

Aktualności | 2019-04-08 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

Modernizacja ośrodka zarybieniowego PZW w Zaborówcu w celu zwiększenia efektywności gospodarowania zasobami poprzez zmniejszenie zużycia wody, stworzenie systemu multitrofiznego oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

 

Polski Związek Wędkarski Okręg w Poznaniu
informuje o realizacji przedsięwzięcia

 

pn.: „Modernizacja ośrodka zarybieniowego PZW w Zaborówcu w celu zwiększenia efektywności gospodarowania zasobami poprzez zmniejszenie zużycia wody, stworzenie systemu multitrofiznego oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.”

 

Celem operacji jest wspieranie ekosystemów związanych z akwakulturą, promowanie zasobooszczędnej akwakultury oraz propagowanie akwakultury o wysokim poziomie ochrony środowiska.

 

Planowane efekty operacji to modernizacji ośrodka wylęgarniczo-podchowowego w Zaborówcu poprzez stworzenie systemu recyrkulacji wody, zastosowania odznawialnych źródeł energii, wymiany cieplnej i zaawansowanego systemu multitroficznego. Stworzony system wykorzystujący zamknięty obieg wody do produkcji materiału zarybieniowego oraz odnawialne źródła energii spowoduje diametralne zmniejszenie ilości zużywanej wody oraz poprawi jej parametry fizyko-chemiczne. Ponadto Modernizacja obiektu doprowadzi do uniezależnienia się i samowystarczalności obiektu w produkcji energii elektrycznej.

 

Wartość operacji wynosi 315.214,56 zł

 

Uzyskano dofinansowanie w kwocie 157.607,28 zł w ramach operacji w zakresie działania 2.3 „Inwestycje produkcyjne w akwakulturę", w zakresie poddziałania „Efektywne gospodarowanie zasobami, zmniejszenie zużycia wody i chemikaliów, systemy recyrkulacji minimalizujące zużycie wody, o których mowa w art. 48 ust. 1 lit. e, i oraz j rozporządzenia nr 508/20141" w ramach Priorytetu 2 - Wspieranie akwakultury zrównoważonej środowiskowo, zasobooszczędnej, innowacyjnej, konkurencyjnej i opartej na wiedzy, zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze", w tym współfinansowanie Unii Europejskiej w ramach EFMR wynosi 118.205,46 zł

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.