Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

KONGRES ICSF - WIEDEŃ 2019

Aktualności | 2019-11-21 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

ICSF CONGRESS, ICSF GENERAL ASSEMBLY - WIEN 2019

W dniach 15 - 17 listopada br. w Wiedniu / Austria odbył się Kongres Sprawozdawczo Wyborczy Federacji  ICSF w którym uczestniczyli przedstawiciele PZW:
Zbigniew Mośko ZG PZW, Dionizy Mikołajczyk PZW Poznań i  Cezary Wieczorek z Mazowieckiego Okręgu PZW.
W związku z tym, że kadencja Zarządu ICSF dobiegła końca musiało nastapić podsumowanie działalności, osiagnięć organizacyjnych i sportowych w latach 2015 - 2019.
Sprawozdanie, w imieniu Zarządu,  przewdstawił  Prezydent ICSF Pan Kurt Klamet, w którym między innymi podziękował wszystkim organizatorom zawodów,  ze szczególnym wyróżnieniem organizatorów z Polski  tj. Okręgowi PZW z Poznania za organizację Mistrzostw Świata Seniorów, Weteranów, Finału Pucharu Świata i Halowego Pucharu Europy - Puchar Targów Rybomania, oraz Okręgowi PZW w Lublinie  za organizację Mistrzostw Świata Juniorów - Puławy 2018.
Miło było te słowa usłyszeć tym bardziej, że zostały poparte gromkimi brawami przez uczestników Kongresu.
Uczestnictwo w Kongresie było okazją do odbycia wielu spotkań i rozmów na temat rozwoju tej dyscypliny sportu, wytyczenia nowych kierunków działania oraz do nawiązywania nowych znajomości i kontaktów.
W drugim dniu, zgodnie z harmonogramem, Kongrs rozpatrzył aplikacje dotyczące organizacji najważniejszych zawodów w latach 2020-2021, które zostały przesłane od Narodowych Federacji m.in. z Polski od Mazowieckiego Okręgu PZW
który przygotował bardzo ładną wideo prezentację miejsca przyprowadzenia zawodów oraz zakwaterowania.
Prezentacja została uzupełniona wystąpieniem Kol. Cezarego Wieczorka które zostało nagrodzone brawami.
W tej sprawie,  głos zabrał równierz Kol. Zbigniew Mośko popierając wniosek.
Kongres, oceniając wszytkie aplikacje,  dokonał wyboru organizatorów w tym organizatora Mistrzostw Świata Juniorów 2020, a po przedstawieniu naszej prezentacji i wielu wcześniej odbytych rozmów, liczyliśmy na pozytywną decyzję Kongresu. (prezentacja jest zamieszczona na oficjalnej stronie ICSF)
Decyzją Kongresu, Polska otrzymała prawo do organizacji Mistrzostw Świata Juniorów - Błonie 2020 - taka jest oficjalna nazwa zawodów a bezpośrednim organizatorem jest Mazowiecki Okręg PZW.
Najważniejszym punktem obrad tego dnia i całego Kongresu był wybór nowych Władz Federacji ICSF na następną kadencję 2019 - 2023.
Oczywiście nasi przedstawiciele też kandydowali do Władz i po długiej dyskusji Kongres wybrał nowy Zarząd Federacji w skład którego wszedł Kol. Dionizy Mikołajczyk który bedzie pełnił funkcję wiceprezydenta i członka Prezydium Zarządu a Zbiegniew Mośko został członkiem Auditor - naszego odpowiednika Głównej Komisji Rewizyjnej.
Udział w Kongersie, dla delegacji PZW, był bardzo udany bowiem co było możliwe do załatwienia, to zostało załatwione.

Przed nami okres wzmożonej pracy, tak we Władzach ICSF jak i w przygotowaniach do organizacji Mistrzostw Świata Juniorów - Błonie 2020.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.