OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH WĘDKARSKICH.

Aktualności | 2020-02-18 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

UDZIAŁ REPREZENTACJI OKRĘGU

W dniach 14-16 luty Pińczów był gospodarzem I tury Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich.

Okręg Poznański reprezentowała drużyna w składzie: Natalia Puślecka w kat. U-16 i Natan Łabiński w kat. U-12. Niestety brak zawodnika w kat. U-14 automatycznie skazywał nas na przegraną w rywalizacji drużynowej. Mimo tej absencji i tak udało się osiągnąć dobre wyniki.

Dla Natana było to przetarcie szlaków w startach na arenie ogólnopolskiej i możliwość zmierzenia się nie tylko z zawodnikami grupy rzutowców z Poznania. Poradził sobie świetnie zajmując w poszczególnych konkurencjach miejsca 5/4/5 co dało mu łącznie 14 pkt i drugie miejsce w całej pierwszej turze olimpiady. Natalia startowała w kategorii U-16, tu rywalizacja była również zacięta a zdobyte punkty dały jej w efekcie 16 miejsce w całej turze.

Drużynowo uzyskaliśmy 43 pkt. Co sklasyfikowało nas na 16 miejscu wyprzedzając cztery drużyny które startowały w pełnym składzie.

Jest to duży sukces naszych zawodników i w tym miejscu składam im podziękowanie za godne reprezentowanie Okręgu Poznańskiego, jak również podziękowanie dla kolegi Waldka Koniecznego Prezesa koła PZW Kobylin za udział w przygotowaniu drużyny jak również za opiekę nad startującymi.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Przewodniczący OKM