Konferencja w sprawie młodzieży – SPAŁA 2010

Aktualności | 2010-12-06 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Po raz kolejny odbyło się coroczne spotkanie działaczy Polskiego Związku Wędkarskiego, działających z młodzieżą i środowiskach młodzieżowych, z Radą ds. Młodzieży ZG PZW, które odbyło się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Celem Konferencji było podsumowanie działalności na rzecz młodzieży w 2010 roku.

W spotkaniu udział wzięło 61 uczestników z 30 Okręgów Polskiego Związku Wędkarskiego. Na konferencji dokonano oceny i podsumowano dotychczasową działalność.

Oceniono i podsumowano wyniki 3 Olimpiad Młodzieży Wędkarskiej w dyscyplinach wędkarskich.

Organizatorom Olimpiad: Okręgowi PZW w Katowicach, Skierniewicach, Kołu Nr 2 Warszawa Mokotów z Mazowieckiego Okręgu PZW wręczone zostały okolicznościowe plakiety z podziękowaniem za ich organizację.

Nagrodzono  również  nagrodami i pucharami  Okręgi, które uplasowały się na miejscach od 1 - 6 w generalnej klasyfikacji drużynowej Olimpiad:

1. Okręg PZW w Poznaniu
   2. Okręg PZW w Katowicach
   3. Kolo nr 140 w Tłuszczu – Okręg Mazowiecki PZW
   4. Okręg PZW w Białymstoku
   5. Okręg Mazowiecki PZW (drużyna II)
   6. Okręg PZW Kielce.

Uhonorowano również zawodniczki i zawodników  w klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych kategoriach wiekowych nagradzając najlepszych za miejsca od 1 do 6 dyplomami i nagrodami rzeczowymi w postaci kołowrotków. Na Konferencji poruszono wiele ważnych tematów i występujących problemów, przeanalizowano dotychczasowe działania i omówiono program działania na rok 2011.

W konferencji poza Radą ds. Młodzieży i przedstawicielami Okręgów PZW uczestniczyli członkowie Zarządu Głównego PZW w osobach: Wiceprezes ds. Sportu i Młodzieży Mirosław Iwański, z Okręgu PZW Katowice, Dariusz Dziemianowicz z Okręgu PZW Białystok oraz Wiesław Miś  i Marian Magdziarz z Okręgu PZW w Opolu, którzy zapoznali uczestników z możliwościami pozyskiwania środków na finansowanie pracy z młodzieżą.

Uczestnicy Konferencji sformułowali wnioski dotyczące dalszej działalności z młodzieżą między innymi postanowiono:

-   wykorzystać aktualne możliwości prawne do promocji wędkarstwa oraz PZW w szkołach, placówkach oświatowo-wychowawczych i środowiskach młodzieżowych.
-   kontynuować przygotowanie i wydawanie materiałów służących szkoleniu młodzieży wędkarskiej.
-   zmodyfikować portal związkowy zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami internautów tak, aby korzystając z niego młodzież poczuła się jego twórcą i wiązało ich to z PZW.

Na Konferencji wypracowano kierunki działań z młodzieżą na rok 2011.

Konferencja przebiegała sprawnie w dobrej atmosferze dzięki bardzo dobremu merytorycznemu przygotowaniu przez Radę ds. Młodzieży przy ścisłej współpracy z Zespołem Sportu i Młodzieży Biura ZGPZW, który przygotował spotkanie na wysokim poziomie organizacyjnym.

Zespół Sportu i Młodzieży ZG PZW

Mirosław Cichy, Tadeusz Chądzyński