Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Interpretacja składki członkowskiej na zagospodarowanie i ochronę wód w Okręgu PZW Poznań

Aktualności | 2012-03-01 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

logo Okręgu

 

W związku z pojawiającymi się licznymi pytaniami i różnymi interpretacjami w stosowaniu składek członkowskich ulgowych („okręgowych") na zagospodarowanie i ochronę wód pragniemy wyjaśnić:

 

Składkę członkowską podstawową okręgową 130,00 zł płacą osoby nowowstępujące do PZW i osoby, które po przerwaniu członkostwa ponownie wstępują do PZW. Członkostwo ustaje m.in. poprzez nie opłacenie składki rocznej w terminie do 30 kwietnia br. Nie dotyczy to członków uczestników i członków honorowych.

 

Składkę członkowską ulgową okręgową 110,00 zł za kontynuacje członkostwa opłacają osoby, które mają ciągłość przynależności do PZW. Dotyczy to członków Okręgu Poznańskiego jak i członków z pozostałych okręgów przechodzących do Okręgu Poznańskiego.

 

Składkę członkowską ulgową okręgową 55,00 zł opłacają osoby, które kontynuują członkostwo w Okręgu Poznańskim i maja uprawnienie do ulgi (poprzez posiadanie odznaki srebrnej lub złotej PZW, ze względu na wiek i naukę). Składkę te wnoszą również członkowie innych okręgów, którzy chcą wędkować na Naszych wodach a posiadają już wykupione składki członkowskie ogólnozwiązkowe i okręgowe w innym okręgu.

 

Członkowie uczestnicy opłacają składkę członkowską ulgową okręgową w wysokości 20,00 zł bez względu na to, czy kontynuują członkostwo, czy dopiero je rozpoczynają.

 

Członkowie Honorowi są zwolnienie z wnoszenia opłat za wędkowanie.

 

Członkowie odznaczeni złota odznaką z wieńcami i osoby które ukończyły 75 lat korzystają z bezpłatnego zezwolenia na wędkowanie pod warunkiem kontynuacji członkostwa w PZW. Osoby, które przerwały członkostwo płacą 130,00 zł.

 

Uzasadnienie:
1. Nowowstepujący do Związku otrzymują do dyspozycji 6000 ha zarybionych i zagospodarowanych wód przez pokolenia wędkarzy - członków PZW i wyższa składka jest rekompensatą za przegotowanie łowisk.
2. Nieopłacenie składki członkowskiej rocznej w terminie do 30 kwietnia br. powoduje utratę wszelkich przysługujących ulg w składce okręgowej.
(§12 pkt. 3 i §14 pkt. 8 Statutu PZW)

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.