Relacja z targów RYBOMANIA 2012

Aktualności | 2012-03-05 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

Rybomania 2012

W dniach 25 - 26.02.br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się Salon Wędkarski „Carp Show", a wśród wielu wystawców było też stoisko Okręgu PZW w Poznaniu.
Oficjalnego otwarcia „Salonu" dokonał Wiceprezes MTP Pan Przemysław Trawa, natomiast Polski Związek Wędkarski, który przyjął patronat honorowy nad tą imprezą, był reprezentowany przez Prezesa Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu i jednocześnie członka Prezydium Zarządu Głównego Pana Jerzego Musiała.
„Carp Show", jak sama nazwa wskazuje, był poświęcony połowom karpia, a co się z tym wiąże większość prezentowanego sprzętu wędkarskiego dotyczyła właśnie metod połowu karpia.
Trzeba przyznać, że oferta wystawców była naprawdę imponująca, a wystawiony sprzęt budził podziw i wielkie zainteresowanie zwiedzających.
Wystawcy dodatkowo prezentowali filmy, które dotyczyły połowów karpia oraz suma.
Zapewne było kilka niezadowolonych osób, które spodziewały się całego asortymentu sprzętu wędkarskiego do wszystkich metod połowu, a ponieważ nie przeczytały dokładnie informacji o profilu wystawy, wychodziły z targów trochę rozczarowane.
Swoją drogą niech Ci co się nie wystawiali żałują, bowiem zainteresowanie Salonem było bardzo duże i jestem przekonany, że wiele na tym stracili.
Na wydzielonym stoisku Okręg PZW w Poznaniu prezentował swój imponujący dorobek organizacyjny, a wyeksponowane pamiątki z zorganizowanych zawodów wędkarskich najwyższej rangi, jakimi były Mistrzostwa Świata w dyscyplinie spławikowej oraz rzutowej, cieszyły się wielkim zainteresowaniem publiczności.
W związku z tym, że Okręg PZW w Poznaniu został zaproszony do współpracy przy organizacji tej imprezy, postanowiliśmy to wykorzystać i zaproponowaliśmy pokazy dyscypliny rzutowej oraz spotkania z mistrzami sportu wędkarskiego - Włodkiem Targoszem i Wiktorem Walczakiem.
Propozycja została przyjęta i trzeba przyznać, że był to strzał w dziesiątkę.
Pokazy rzutowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem publiczności, a wykonywane celne rzuty do poszczególnych tarcz nagradzane były oklaskami. Pokazy były wykonywane przez zawodników Okręgowego Klubu Wędkarstwa Rzutowego Castingsport - Poznań.
W czasie tych pokazów publiczność też miała okazję do sprawdzenia swoich umiejętności pod okiem tak utytułowanego zawodnika jakim jest nasz kolega Włodek Targosz.
Dyscyplinę rzutową prezentowali zawodnicy startujący we wszystkich kategoriach wiekowych od kadeta do seniora, od 10 letniej Darii do Pani Doroty Targosz.
Co tu dużo mówić wszyscy zawodnicy to ścisła czołówka krajowa z tytułami Mistrza Polski czy Świata.
Drugą naszą propozycją, w czasie tzw. paneli dyskusyjnych, były spotkania z mistrzami sportu wędkarskiego - Wiktorem Walczakiem i Włodkiem Targoszem, które cieszyły się również wielkim zainteresowaniem publiczności.
Spotkania, a właściwie „mitingi", były prowadzone przez Dionizego Mikołajczyka, który zadawał niezwykle ciekawe pytania, dotyczące zarówno osiągnięć sportowych jak i życia prywatnego naszych mistrzów.
Taka forma prowadzenia mitingu sprawdziła się w stu procentach, co było widoczne po ilości ludzi, którzy w tych spotkaniach uczestniczyli i wykazywali ogromne zainteresowanie.
W trakcie tych spotkań były prezentowane filmy i zdjęcia z najważniejszych imprez wędkarskich na świecie, w których udział brali nasi mistrzowie.
Międzynarodowe Targi Poznańskie, jako organizator Salonu, bardzo wysoko ocenił poziom organizacji pokazów rzutowych, mitingów i sposobów prezentacji. Najważniejsza, moim zdaniem, jest ocena publiczności, która o tych spotkaniach i pokazach mówiła krótko:
warto było przyjść, zobaczyć, posłuchać i spróbować szczęścia na rzutniach oraz w konkursach.
To naprawdę cieszy i daje dodatkowy zastrzyk energii do kontynuowania takiej właśnie formy propagowania wędkarskiego sportu kwalifikowanego, a przede wszystkim dyscypliny rzutowej, która, ze względu na swoją specyfikę, uprawiana może być przez każdego, w każdym miejscu i o każdej porze roku.
Następną niespodzianką organizatorów był konkurs pt. „jesteś, wiesz, zgarniasz nagrody", który cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności, a ufundowane przez wystawców upominki dla wylosowanych pięciu osób (każdego dnia) zachęcały do wzięcia w nim udziału.
O zwycięstwie w finale konkursu decydowała ilość punktów zdobyta w rzutach do tarczy Arenberga.
Wyniki nie były zbyt imponujące, ale za to zabawa była przednia, zarówno dla finalistów, kibiców, jak i publiczności.
Organizatorom zawodów życzymy tak dużej ilości kibiców i tak wielkiego zainteresowania okazywanego przez publiczność, jakie towarzyszyło imprezie wędkarskiej w Poznaniu.
Warto przyjechać do Poznania w przyszłym roku bowiem już dzisiaj wiadomo, że zaplanowane jest przeprowadzenie wielu imprez towarzyszących np. Rzutowy Halowy Puchar Europy 2013 na który przyjadą, mam nadzieję, najlepsi specjaliści dyscypliny rzutowej na świecie - Włodek Targosz na pewno!

Tekst: Dionizy M
Foto: Przemysław W