Przepisy PZW

Kanał Wojnowicki - zasady wędkowania i organizowania zawodów wędkarskich

Przepisy PZW | 2015-09-29 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

logo Okręgu

Na podstawie § 46 pkt. 10 i 15 Statutu PZW, Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu postanowił wyłączyć z powszechnego wędkowania Kanał Wojnowicki i udostępnia go wyłącznie na zawody wędkarskie organizowane zgodnie z poniższymi zasadami:

Zasady organizacji zawodów wędkarskich na Kanale Wojnowickim:
1. Wędkowanie na Kanale Wojnowickim dopuszczone jest wyłącznie w ramach rozgrywanych zawodów wędkarskich, organizowanych zgodnie z Rozdziałem III pkt. 7 Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW.
2. Zawody na Kanale Wojnowickim mogą być organizowane wyłącznie w soboty i w niedziele oraz w dni świąteczne.
3. Rezerwację terminów zawodów w tym wydawanie zezwoleń na organizację zawodów i zezwoleń na wędkowanie prowadzi Zespół Rybacko-Wędkarski PZW w Osiecznej na zasadzie kolejności zgłoszeń.
4. W pierwszej kolejności, w terminie do 15 grudnia rozpatrywane są zgłoszenia kół i członków Okręgu PZW w Poznaniu.
5. Organizatorzy zawodów zobowiązani są do przesłania do Zespołu Rybacko-Wędkarskiego PZW w Osiecznej, najpóźniej do godz. 15 w piątek poprzedzający dzień organizacji zawodów, wykazu uczestników oraz do wniesienia stosownej opłaty za zezwolenie na wędkowanie. Na podstawie potwierdzenia przelewu i listy uczestników zostanie wydane stosowne zezwolenie na wędkowanie i na organizację zawodów.
6. Członkowie Okręgu PZW w Poznaniu posiadający opłacone składki na zagospodarowanie i ochronę wód otrzymują zezwolenie na czas zawodów bezpłatnie. Pozostałe osoby zobowiązane są wnieść opłatę w wysokości 10,00 zł za zezwolenie na wędkowanie, zgodnie z uchwałą Nr 168/12 Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu z dnia 27.09.2012 r. Opłatę wnosi się w Biurze Zakładu Rybacko-Wędkarskiego w Osiecznej lub przelewem na konto Okręgu PZW w Poznaniu (nie ma możliwości wniesienia opłaty przez E-zezwolenie).