Odpowiedź na pismo "wędkarzy z Kościana i Czempinia"

Aktualności | 2013-04-04 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

logo Okręgu

Poznań, dnia 4 kwietnia 2013r.

Szanowni wędkarze z Kościana i Czempinia,

Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu odpowiadając na Wasze pismo z dnia 22.03.2013 r. informuje, że do tej pory staż członkowski w PZW nie był brany pod uwagę przy ustalaniu składek członkowskich na zagospodarowanie i ochronę wód. Na rok 2013 składki zostały ustalone na mocy Uchwały Zarządu Okręgu Nr 168/12 z dnia 27 września 2012 r. po wcześniejszej analizie ekonomicznej dokonanej przez Okręgową Komisje Finansową i są stawkami obowiązującymi w 2013 r. Nie ma już możliwości by w roku 2013 zastosować inne składki i inne wysokości ulg w składkach.

Zwracamy uwagę, że na dzień dzisiejszy osoba, która ukończyła 65 lat i zapisuje się do PZW wnosi składkę członkowską ogólnozwiązkową 33 zł, dodatkowo wnosi składkę członkowska okręgową 135 zł i wpisowe wynoszące 25 zł, a w kolejnych latach uzyskuje prawo do ulgi 50 % w składce okręgowej.

Przedstawiony postulat, aby wziąć pod uwagę staż członkowski w PZW, zostanie wzięty pod rozwagę przez Okręgową Komisję Finansową i Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu podczas ustalania struktury składek na rok 2014. Należy zwrócić uwagę, że podstawą do ustalenia wysokości składek jest analiza finansowa, która ma za zadanie oszacowanie kosztów zagospodarowania i ochrony wód Okręgu. Są to przede wszystkim koszty zarybień, koszty dzierżaw, koszty ochrony wód i podatki. Koszty te muszą zostać pokryte ze składki członkowskiej okręgowej. Należy mieć zatem świadomość, że ma to odzwierciedlenie w wysokości składek okręgowych, a udzielanie szerokiego wachlarza ulg wiąże się z podwyższaniem składki podstawowej.

Za Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu
Jerzy Musiał

Załączniki:

1. Pismo wędkarzy z Kosciana i Czempinia z dnia 22.03.2013r.