Aktualności | 2017-06-06 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

I. Okręgowy Kapitanat Sportowy: 1. Piotr Pietrzyk przewodniczący2. Aleksander Andrejczuk wiceprzewodniczący3. Paweł Kańduła sekretarz4. Gerard Błaszczak członek5. Tomasz Franek członek6. Franciszek Grupiński członek7. Marcel Mendel członek8. Waldemar Nowak członek9. Sylwester Wilczyński członek10. Jacek Witczak członek II. Komisja Ochrony i Zagospodarowania Wód: 1. Krzysztof Sęk przewodniczący2. Grzegorz Kujawa wiceprzewodniczący3. Waldemar Konieczny sekretarz4. Zenon Hatka członek5. Andrzej Łakomy członek6. Maciej ...... więcej

Morskie Mistrzostwa Okręgu w połowach z kutra 2017

Wyniki zawodów | 2017-06-06 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

W dniach 3 - 4 czerwca 2017 r. w Łebie na kutrze Beti-M zorganizowano Morskie Mistrzostwa Okręgu w połowach z kutra. W zawodach zwyciężyli: Mistrz Okręgu - Mirosław Nowak - Klub Stornia Poznań I Wicemistrz Okręgu - Janusz Ciesielski - Klub Stornia Poznań II Wicemistrz Okręgu - Waldemar Nowak - Klub Stornia Poznań 4 miejsce - Bartosz Bączyk - Klub Stornia Poznań 5 miejsce - Przemysław Bartkowiak - Koło PZW Nr 101 Śródmieście Poznań 6 miejsce - Grzegorz Ciesielski - Klub Stornia Poznań W załaczeniu pełne wyniki Morskich Mistrzostw Okręgu w połowach z kutra. ... więcej

II Spinningowe Mistrzostwa Okręgu Teamów 2017

Wyniki zawodów | 2017-06-05 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

W dniach 3-4 czerwca odbyły się II Spininngowe Mistrzostwa Okręgu Teamów. Organizatorem imprezy był ubiegłoroczny zwycięzca - Klub Szczupak Rogalinek, a miejscem zawodów Jezioro Lusowo z malowniczo położoną bazą w restauracji Leśny Zakątek. W Mistrzostwach udział wzięło 19 dwuosobowych drużyn. W sobotę łowiono okonie i szczupaki w sporych ilościach - największy okoń zawodów miał ponad 41 cm. I turę wygrała drużyna z Klubu Kotwica Kórnik. Drugi dzień zawodów przywitał zawodników deszczem i ta zmiana pogody wpłynęła na ...... więcej

Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Seniorów, Kobiet i Młodzieży U25 - 2017

W dniach 3 - 4 czerwca 2017 r. na zbiorniku Rydzyna rozegrano Spławikowe Mistrzostwa Okręgu w kategorii seniorów, młodzieży U25 i kobiet. W zawodach udział wzięło 35 zawodników w tym 28 seniorów, 5 młodzieżowców i 2 kobiety. Zawodnicy po przeprowadzonych treningach przygotowani byli na połów tyczkami oraz odległościówką, co dla większości zawodników było nowością i urozmaiceniem. Dotychczas podczas zawodów na wodach stojących królowały baty, a tym razem kunszt swój musieli pokazać w połowach metoda ...... więcej

Mamy Mistrza Polski

Wyniki zawodów | 2017-05-31 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

Z przyjemnością informujemy, że Kol. Bogusław Majewski reprezentując Okręg PZW w Poznaniu zwyciężył w Spławikowych Mistrzostwach Polski Weteranów 55+, które odbyły się w dniach 26 - 28 maja 2017 r. na zbiorniku Sicina w Pyrzycach, i zdobył tytuł Mistrza Polski. http://pzwszczecin.com/2017/05/29/splawikowe-mistrzostwa-polski-weteranow-55-wyniki/#more-6731" target="_blank... więcej

Zawody dla dzieci - uczniów Zespołu Szkół Specjalnych Nr 102 w Poznaniu

W dniu 18 maja 2017 r. zorganizowane zostały zawody wędkarskie dla dzieci - wychowanków Zespołu SzkółSpecjalnych Nr 102 w Poznaniu. W zawodach udział wzięło 38 młodych adeptów wędkarstwa i blisko 20 opiekunów z ramienia Kół PZW Okręgu Poznańskiego, którym dziękujemy za pomoc i nadzór nad młodzieżą podczas wędkowania. Sponsorzy zawodów: Zarząd Główny PZW Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu wraz z Okręgową Komisją ds. Młodzieży Firma Jaxon Andrzej Podeszwa Koło PZW Nr 031 Lubonianka Luboń Koło PZW Nr 051 Troć ...... więcej

Grand Prix Polski Puchar Kongera 2017

Wyniki zawodów | 2017-05-29 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

W dniach od 26 do 28 maja 2017 r. Okręg PZW w Poznaniu przy współpracy z Klubami Konger Poznań i Władek Team był organizatorem zawodów w wędkarstwie morskim w połowach brzegowych z plaży na przynęty naturalne z cyklu Grand Prix Polski pn. Puchar Kongera 2017. Zawody sponsorowane były przez firmę Konger, która wyróżniła najlepszych zawodników upominkami. Zawody rozegrane zostały na plaży od Władysławowa po Chałupy. 54 zawodników rywalizowało w dwóch czterogodzinnych turach. Piątkowa tura przebiegała w gestej mgle i chłodnym ...... więcej

Grand Prix Okręgu w dyscyplinie spławikowej - Puchar Rydzyny 2017

Wyniki zawodów | 2017-05-24 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

W dniu 21 maja 2017 r. Klub Sensas Team Osieczna był organizatorem zawodów spławikowych z cyklu Grand Prix Okręgu Puchar Rydzyny 2017. Zawody zostały zorganizowane na zbiorniku Rydzyna. W zawodach zwyciężyli: klas. indywidualna: 1. Gierz Marek - Klub Sensas Team Osieczna2. Michalski Piotr - Klub Milo Swarzędz 3. Kowalczyk Janusz - Koło PZW Nr 127 Śrem Miasto 4. Baum Dawid - Klub Milo Swarzędz 5. Masternak Jacek - Koło PZW Nr 62 Karaś Poznań 6. Trajnerowicz Andrzej - Klub Colmic Poznań klas. drużynowa: 1. Klub Sensas Team Osieczna2. Klub Milo Swarzędz3. Koło PZW Nr ...... więcej

Towarzyskie zawody spławikowe dla Prezesów Kół i Członków ZO PZW Poznań - 2017

Wyniki zawodów | 2017-05-22 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

W dniu 21 maja 2017 r. na jeziorze Karolewo Czarne odbyły się towarzyskie zawody wędkarskie dla Prezesów Kół i Członków Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu. Do udziału w zawodach zgłosiło się 28 Prezesów Kół. Najlepsze wyniki zostały osięgnięte w kolejności na karpiach, płociach i ukleji. Złowienie kilku karpików dało zwycięstwo kol. Leszkowi Czarnyszewiczowi (Prezes Koła PZW Nr 51 Troć Poznań), tuż za nim na drugim miejscu łowiąc ponad 3 kg ładnych płoci na odległościówkę uplasował się kol. Łukasz Łożewicz (Prezes ...... więcej

Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Kadetów U15 i Juniorów U20 - 2017

W dniach 29 kwietnia i 14 maja 2017 r. zorganizowano Spławikowe Mistrzostwa Okręgu PZW Poznań w kategorii kadetów i juniorów. Pierwsza tura rozegrana została na kanale Wojnowickim w Wojnowicach, a druga tura na zbiorniku Balaton w Miejskiej Górce. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia klasy krajowej kol. Sylwester Wilczyński. W zawodach zwyciężyli: w kategorii: U15 1. Koło PZW Nr 185 Wodnik Pawłowice KĄKOLEWSKI Kacper2. Koło PZW Nr 027 Mosina Miasto KOSICKI Filip3. Koło PZW Nr 178 Gostyń SZEFER Mikołaj4. Koło PZW Nr 030 Guć Nowe ...... więcej